BAUER, Jan: Záhady českých dějin I-V. KOMPLET!, 2000-2002

999 Kč –50 %
BAUER, Jan: Záhady českých dějin I-V. KOMPLET!, 2000-2002
999 Kč –50 % 499 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
1.6.2022

Záhady českých dějin

Autor předkládá čtenáři sedmnáct témat z české historie, témat, k nimž se pojí řada nejasností, mýtů a dezinformací. Čtenářsky přitažlivou formou podává ke každému z nich shrnutí obecně více či méně známých fakt a dokládá je citací historických pramenů. Rozebírá je, nepřesnosti uvádí na pravou míru a seznamuje čtenáře s nejnovějším stavem bádání. Mnohdy nabízí vlastní překvapivé závěry a vysvětlení.

Záhady českých dějin II.

Pokračování Záhad českých dějin zpracované zkušeným autorem beletrie a populárně naučných děl. V této knize je čtenáři předloženo třináct témat z české historie a mytologie.

Záhady českých dějin III.

V již třetím pokračování čtenářsky oblíbené knižní řady nás tentokrát známý autor literatury faktu seznámí s tajemstvím českých menhirů, podivných kamenných památek, budeme pátrat po sedmi bájných přemyslovských knižetech i po původu husitských vojevůdců Jana Žižky a Prokopa Holého. Dozvíme se mimo jiné mnoho zajímavého o souvislostech mezi tajemným řádem rosenkruciánů a bitvou na Bílé hoře, o podivných okolnostech vraždy Albrechta z Valdštejna, o tom, kde se vzala pověst o spícím vojsku v Blaníku i o křehkém poutu mezi W.A.Mozartem a Josefínou Douškovou

Záhady českých dějin IV.

V pořadí již čtvrtý svazek oblíbené série zkušeného publicisty a autora literatury faktu. Dvacet nových témat z české historie.

Záhady českých dějin V.

Pátý svazek oblíbené knižní řady přináší tato témata: Keltský Avalon v Čechách, Krok se jmenoval Sámo?, Kde stával bájný Vyšehrad, Podivný přítel svatého Václava, Pradlena kněžnou - fikce nebo skutečnost?, Nevěsta unesená z kláštera, Oral svatý Prokop s čertem?, Do lesů za poustevníky, Zapomenutá rodinná válka, Přízrak Bílé paní, Spiklenci proti majestátu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zboží není na prodejně, je v našem skladu, nutno objednat!

Stav knihy odpovídá přiložené fotografii a slovnímu popisu pod záložkou parametry!

KOMPLET! 5 SVAZKŮ

Záhady českých dějin, 2000, 224 str.

Záhady českých dějin II., 2001, 223 str.

Záhady českých dějin III., 2001, 223 str.

Záhady českých dějin IV., 2002, 224 str.

Záhady českých dějin V., 2002, 223 str.

Doplňkové parametry

Kategorie: Antikvariát
Autor: BAUER, Jan
Rok vydání: 2000-2002
Nakladatelství: MOBA
Počet stran: 223 + 224 + 224 + 223 + 224
Formát: A5
Vazba: Originální pevná vazba
Počet svazků: KOMPLET, 5 svazků
STAV!!: 1 - výborná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení