Vážení zákazníci, ve dnech 23. - 27. 6. 2022 máme DOVOLENOU. Vaše objednávky vyřídíme ihned po našem návratu! Děkujeme za pochopení a přejeme vám krásné letní dny. Váš MiNiKVaRiáT

Kronika Zbraslavská - Chronicon Aulae Regiae

POŠKOZENÁ - VIZ POPIS A FOTO!
180 Kč –45 %
Obrázek (77)
180 Kč –45 % 99 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
4.7.2022

Knižnice Odkaz minulosti české, svazek 15.
Kronika Zbraslavská začíná své vypravování stručným pojednáváním o vládě a tragickém konci největšího Přemyslovce. Dosti značnou pozornost věnuje pak rozbouřeným letům, která přišla v Čechách po smrti Přemysla II.

Latinská kronika staročeská je dílo dvou příslušníků feudáln
ího duchovenstva, bývalého opata Oty, a Petra Žitavského, od r. 1316 rovněž opata kláštera zbraslavského. Líčí dobu od r. 1260 do r. 1338, t. j. sklonek vlády Přemysla Otakara II., kralování Václava II., Václava III., Rudolfa, Jindřicha Korutanského a zvláště Jana Lucemburského. Otou původně zamýšlená apoteosa života zakladatele zbraslav. kláštera Václava II., se dík Petrovi rozrostla ve skutečnou kroniku, pro nás nejdůležitější historický vyprávěcí pramen stol. 14., neomezující se jen na věci zbraslavské a české. Její cenu jako historického pramene zvyšuje výhodné a význačné postavení autora, který věděl o událostech z vlastní zkušenosti a měl dokonce i osobní zpravodaje o těch událostech, jimž nebyl přítomen. Po stránce slovesné je to dílo vzdělaného a učeného autora, který dovedl vyprávění proložit čtyřmi tisíci leoninských hexametrů, mnohdy i velmi vyumělkovaných. Toto vydání je druhý český překlad, nahrazující dnes již neuspokojující překlad J.V. Nováka z r. 1905, uvedený cennou histor. předmluvou V. Novotného.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zboží není na prodejně, je v našem skladu, nutno objednat!

Stav knihy odpovídá přiložené fotografii a slovnímu popisu pod záložkou parametry!

POTRHANÝ PAPÍROVÝ PŘEBAL!

OBSAHUJE EX LIBRIS PŮVODNÍHO MAJITELE!

Doplňkové parametry

Kategorie: Antikvariát
Autor: kolektiv autorů
Ilustrátor: HEŘMANSKÝ, František
Rok vydání: 1952
Nakladatel: Melantrich
Počet stran: 975
Formát: A5
Vazba: Originální pevná vazba s přebalem
STAV !!!: 3 - dobrá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení