Vážení zákazníci, ve dnech 4. - 28. 8. 2022 čerpáme dovolenou. Vaše objednávky budeme vyřizovat ihned po našem návratu. Děkujeme za pochopení a přejeme vám krásné letní dny. Váš MiNiKVaRiáT

PURŠ, Jaroslav. KROPILÁK, Miroslav: Přehled dějin Československa I. - II. KOMPLET!

180 Kč –45 %
Obrázek (31)
180 Kč –45 % 99 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
29.9.2022

PŘEHLED DĚJIN ČESKOSLOVENSKA je novým syntetickým zpracováním dějin naší vlasti, zachycujícím její historický vývoj od počátků pravěkého osídlení až do současnosti. Na jeho tvorbě se podílejí početné autorské kolektivy, složené z předních českých a slovenských historiků. Přehled dějin Československa přináší výsledky současného vědeckého výzkumu a má všechny předpoklady k tomu, aby se stal nepostradatelnou příručkou pro odborníky i pro všechny ostatní zájemce o historii. Podává na vědecké úrovni jasný a poučný výklad, vycházející důsledně z marxistického pojetí historického procesu. Jeho předností je cílevědomé úsilí o postižení všech důležitých složek hospodářského, společenského, politického a kulturního vývoje, právě tak jako snaha autorů o přístupné slovesné vyjádření. Obecnou užitečnost Přehledu dějin Československa podtrhuje nepochybně i mimořádné množství nejdůležitějších faktografických informací, které umožňují čtenáři zasvěcenou orientaci v celé látce. Z tohoto hlediska byla uspořádána i bibliografická část díla, podávající dosud nejrozsáhlejší soustavně utříděný hodnotící přehled historických děl k dalšímu studiu zásadních i dílčích otázek dějin našich národů.

Zpracování Přehledu dějin Československa je rozvrženo do čtyř dílů. První díl podává výklad od nejstarších dob do sklonku období feudalismu a skládá se z prvního svazku, sahajícího do r. 1526, a z druhého svazku, pojednávajícího o období 1526—1848. Po tomto prvním díle budou následovat díl II (období 1848—1918), díl III (období 1918—1945) a díl IV (od r. 1945 do současnosti). Realizace tohoto programu bude významným příspěvkem české a slovenské historiografie k hlubšímu pochopení dějinných tradic československého lidu, historických předpokladů jeho života ve společném státě a perspektiv dalšího vývoje našich národů v sepětí s internacionálním bojem za socialismus.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zboží není na prodejně, je v našem skladu, nutno objednat!

Stav knihy odpovídá přiložené fotografii, slovnímu popisu níže a v Doplňkových parametrech!

Doplňkové parametry

Kategorie: Antikvariát
Autor: PURŠ, Jaroslav. KROPILÁK, Miroslav
Rok vydání:
Nakladatel: Academia
Počet stran:
Formát: A4
Vazba: Originální pevná vazba s přebalem
STAV !!!: 3 - dobrá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: