Naše kamenná prodejna v Chebu je z rozhodnutí vlády opět UZAVŘENA. Od 6. 2. 2021 I PRO VÝDEJ ZÁSILEK ZE ZÁSILKOVNY! Budeme se na vás těšit a otevřeme jakmile to bude možné! Výdej objednávek z našeho e-shopu je možný po PŘEDCHOZÍ DOMLUVĚ (info@minikvariat.cz, 721 740 501). Děkujeme Vám za pochopení a za podporu. Váš MiNiKVaRiáT

BEDNÁŘ, Kamil: Milenka modř

90 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
2.3.2021

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kamil Bednář (4. července 1912, Praha – 23. května 1972, Mělník) byl český básník a překladatel.

Studia práv a filozofie na Karlově univerzitě nedokončil. Po uzavření vysokých škol okupační správou působil jako redaktor v nakladatelství Melantrich. Odtud přešel do nakladatelství V. Petra a několik let po válce roku 1949 k Československému spisovateli. Od roku 1959 se věnoval pouze psaní. Používal také pseudonymy, např. Prokop Kouba.

Patřil k vůdčím osobnostem básnické generace, která umělecky dorůstala v období krátce před německou okupací Československa. Ta se orientovala k nadčasovým hodnotám konkrétního, „nahého“ člověka (člověk zbavený vnější slupky, oproštěn od umělých konvencí a ideologií), což Bednář vyjádřil v programovém eseji Slovo k mladým (1940), kolem něhož se soustředily názory celé literární generace.

KRÁSNÁ ZLACENÁ CELOKOŽENÁ VAZBA - VIZ FOTO!

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY - Antikvariát
Autor: BEDNÁŘ, Kamil
Vazba a grafická úprava: TROUP, Miloslav
Rok vydání: 1966
Nakladatel: Československý spisovatel
Počet stran: 113
Formát: A6
Vazba: Pevná celokožená originální vazba
STAV !!!: 1 - výborná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: