Přátelé, po dobu trvání nouzového stavu je provoz naší kamenné prodejny dočasně omezen pouze na výdej balíčků ze Zásilkovny a objednávek z našeho e-shopu. OTEVÍRACÍ DOBA JE UPRAVENA: Po - Pá 13-18 hod. So 9-12 hod. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@minikvariat.cz nebo tel. 721 740 501.

BEDNÁŘ, Kamil: Milenka modř

90 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
26.11.2020

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kamil Bednář (4. července 1912, Praha – 23. května 1972, Mělník) byl český básník a překladatel.

Studia práv a filozofie na Karlově univerzitě nedokončil. Po uzavření vysokých škol okupační správou působil jako redaktor v nakladatelství Melantrich. Odtud přešel do nakladatelství V. Petra a několik let po válce roku 1949 k Československému spisovateli. Od roku 1959 se věnoval pouze psaní. Používal také pseudonymy, např. Prokop Kouba.

Patřil k vůdčím osobnostem básnické generace, která umělecky dorůstala v období krátce před německou okupací Československa. Ta se orientovala k nadčasovým hodnotám konkrétního, „nahého“ člověka (člověk zbavený vnější slupky, oproštěn od umělých konvencí a ideologií), což Bednář vyjádřil v programovém eseji Slovo k mladým (1940), kolem něhož se soustředily názory celé literární generace.

KRÁSNÁ ZLACENÁ CELOKOŽENÁ VAZBA - VIZ FOTO!

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY - Antikvariát
Autor: BEDNÁŘ, Kamil
Vazba a grafická úprava: TROUP, Miloslav
Rok vydání: 1966
Nakladatel: Československý spisovatel
Počet stran: 113
Formát: A6
Vazba: Pevná celokožená originální vazba
STAV !!!: 1 - výborná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: