Přátelé, po dobu trvání nouzového stavu je provoz naší kamenné prodejny dočasně omezen pouze na výdej balíčků ze Zásilkovny a objednávek z našeho e-shopu. OTEVÍRACÍ DOBA JE UPRAVENA: Po - Pá 13-18 hod. So 9-12 hod. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@minikvariat.cz nebo tel. 721 740 501.

Encyklopedie českých klášterů

400 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
26.11.2020

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha představuje první pokus o souhrnný přehled české monastické architektury od středověkých počátků po josefínské reformy a výběrově i do 19. a 20. století. Početný autorský kolektiv různého odborného zaměření přinesl v řadě případů zcela nové poznatky vyplývající z nepublikovaných stavebně-historických průzkumů či archeologických výzkumů. Různé profese tří hlavních autorů (historik umění, archeolog, historik) umožnily širší postižení souvislostí, i když se kniha zaměřuje předně na architektonický vývoj.

Úvodní kapitoly knihy seznamují čtenáře s různými druhy řeholního života a jeho dějinami v Čechách. Další jsou zaměřeny především na architektonický vývoj, který se způsobem řeholního života úzce souvisel. Základ encyklopedie však tvoří hesla všech lokalit vznikajících od uvedení prvních řeholních komunit do Čech až po josefínské reformy, doplněné ještě výběrově o část mladších domů z 19. a 20. století. Obsahuje na 340 hesel, které se týkají i dávno zaniklých komunit či jen pokusů o vytvoření takových společenstev. Každé heslo doplňuje soupis základní literatury, týkající se příslušné lokality. Nezbytné odborné výrazy vysvětluje samostatný slovníček. Knížka obsahuje i podrobný seznam literatury, mapu lokalit a rejstřík uměleckých osobností, podílejících se na monastické architektuře. Text doplňuje na 400 ilustrací, zčásti dobové kresby, zčásti půdorysy nových archeologických výzkumů; řada obrázků je zde publikována poprvé.

Tato publikace se umístila na 1.-2. místě ankety historiků časopisu Dějiny a současnost o nejlepší historickou knihu roku 1997.

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY - Antikvariát
Autor: kolektiv autorů
Ilustrátor: Obrazové přílohy
Nakladatel: Libri
Rok vydání: 2002
Počet stran: 784
Formát: A5
Vazba: Originální pevná vazba
STAV !!!: 1 - výborná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: