Encyklopedie Zeměpis světa

 
CHYBÍ ORIGINÁLNÍ PAPÍROVÝ PŘEBAL! Efekt lupa
  • 1 z 2
 
Dostupnost Skladem (1 ks)
70 Kč    
Kategorie KNIHY
 

V posledním desetiletí jsme byli svědky posunů hranic, objevovaly se nové státy a ze stránek dějin se na mapu světa vracely staré historické země. Dosud však nebyla k dispozici souhrnná aktuální příručka, která by nás o všech těchto nejnovějších změnách spolehlivě informovala. Encyklopedie Zeměpis světa pojednává o všech zemích světa včetně těch, které vznikly v důsledku rozpadu SSSR, Jugoslávie a Československa. Hesla, mnohem podrobnější a obsažnější než bývá u encyklopedických svazků běžné, ve spojení s podrobnými a přehlednými mapami, fakty, údaji, statistickými čísly a stovkami fotografií činí z této knihy informačně nejnasycenější a nejpraktičtější jednosvazkovou příručku, jaká je k dispozici.
Encyklopedie obsahuje podrobné profily každé ze 189 zemí světa. Rozsah hesel se různí, od 50 stran věnovaným USA po jednostránkové profily zemí, jako jsou například tichomořské Šalamounovy ostrovy. Každé z hesel, ať je jeho rozsah jakýkoli, bylo zpracováno na základě nejnovějších údajů, tak, aby podávalo ucelenou, logicky strukturovanou informaci, umožňující čtenáři jednotlivé země snadno porovnávat. Profily zemí jsou vnitřně členěny do tří hlavních oddílů: Přírodní poměry, Společnost (Lidé a dějiny) a Hospodářství. Popisují se v nich klimatické poměry a povrch zemí, rostlinstvo a zvířena, hlavní historické události, kultura, společenské uspořádání, zaměření průmyslu a hospodářství.
Země jsou rozčleněny podle geografických oblastí. Encyklopedie obsahuje mapu každé oblasti i mapky všech jednotlivých zemí. Součástí všech hesel je i státní vlajka, orientační schéma polohy země na kontinentu a tabulka s nejnovějšími základními statistickými údaji o obyvatelstvu, přírodních charakteristikách, hospodářství a společenském zřízení. Mnohá z hesel jsou navíc vybavena i dpolňujícími ilustrovanými články pojednávajícími o jedinečných kulturnách, historických či zeměpisných jevech, které se k zemi váží.

POLITÁ!!!

Autor kolektiv autorů
Ilustrátor Obrazové přílohy
Nakladatel Columbus, Knižní klub
Rok vydání 1999
Počet stran 512
Formát A4
Vazba Originální pevná vazba
Poznámka CHYBÍ ORIGINÁLNÍ PAPÍROVÝ PŘEBAL!
STAV !!! 3 - dobrá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.