Naše kamenná prodejna v Chebu je z rozhodnutí vlády opět UZAVŘENA. Od 6. 2. 2021 I PRO VÝDEJ ZÁSILEK ZE ZÁSILKOVNY! Budeme se na vás těšit a otevřeme jakmile to bude možné! Výdej objednávek z našeho e-shopu je možný po PŘEDCHOZÍ DOMLUVĚ (info@minikvariat.cz, 721 740 501). Děkujeme Vám za pochopení a za podporu. Váš MiNiKVaRiáT

JEFFERS, Robinson: Cawdor

40 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
3.3.2021

Detailní informace

Detailní popis produktu

STAV KNIHY ODPOVÍDÁ PŘILOŽENÉ FOTOGRAFII A SLOVNÍMU POPISU POD ZÁLOŽKOU PARAMETRY!

Poéma Cawdor vznikla roku 1928 a patří k vrcholným dílům Jeffersova úsilí obnovit v moderní podobě na obrazech soudobých morálních a společenských konfliktů mohutnou účinnost antické tragédie. Podle Jeffersova pojetí se pohled na extrémní utrpení v tragédii stává očistným procesem, při němž si člověk uvědomuje, jak leckdy svým jednáním, třebas nijak krutým, balancuje, aniž tuší, na pokraji propasti. Ale prostřednictvím tragédie se můžeme dobrat pochopní záhad v lidské pýše, a tak se tragédie může stát výstražným momentem a regulátorem našeho jednání.
Jméno pro svého hrdinu zvolil Jeffers ze Shakespeara. V Macbethu je zemský dvorec Cawdor Castle, ležící v severním Skotsku u Nairnu. Ústřední postava však není starší, sveřepý farmář Cawdor, ale mladičká Fera, dcera životního ztroskotance. Je z rodu Médy, Kasandry, Elektry i lady Macbeth. Lpí na ní kletba pošpiněného smutného dětství, ale je v ní už i moderní konfúzní sobectví.
Je až neuvěřitelné, kolik bohatého děje dokázal autor vtěsnat do svého komorního díla, kolik vášně, bolesti i lidského utrpení do něho vložil a jak se přitom vypořádal se základními otázkami lidských vztahů.

PŘEBAL LEHCE POTRHANÝ!

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY - Antikvariát
Autor: JEFFERS, Robinson
Ilustrátor: LIESLER, Josef
Rok vydání: 1979
Nakladatel: Práce
Počet stran: 176
Formát: A4
Vazba: Originální pevná vazba s přebalem
STAV !!!: 3 - dobrá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: