Přátelé, po dobu trvání nouzového stavu je provoz naší kamenné prodejny dočasně omezen pouze na výdej balíčků ze Zásilkovny a objednávek z našeho e-shopu. OTEVÍRACÍ DOBA JE UPRAVENA: Po - Pá 13-18 hod. So 9-12 hod. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@minikvariat.cz nebo tel. 721 740 501.

JEFFERS, Robinson: Mara

70 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
3.12.2020

Detailní informace

Detailní popis produktu

Epická báseň Mara je příběhem člověka hledajícího pravdu, kterou pak ovšem není schopný unést. Hlavní postavou je farmář Bruce Ferguson, který žije společně s otcem umírajícím na rakovinu, žárlivou matkou, bratrem Allenem a svou snoubenkou Srnkou. Ta je však společnou láskou obou bratrů a Bruce se jednoho dne v hospodě dozvídá, že ho Srnka podvádí, nemá však odvahu pátrat dál. 
Za nějakou dobu se Bruceovi začíná zjevovat přízrak Mara, který s ním rozmlouvá a lidé z jeho okolí o něm začínají mluvit jako o bláznovi. 
Mezitím rukou Bruceovi matky umírá starý Ondřej Ferguson, Bruceův otec. Matka svůj čin obhajuje tím, že chtěla manželovi zkrátit jeho utrpení. 
K dovršení rodinné tragédie přispívá to, že Bruce přistihne bratra Allena se svou snoubenkou Srnkou a rozhodne se Srnku zabít. Nakonec je ale dohnán vlastním svědomím a raději zabíjí sám sebe. 
Na pozadí příběhu v Evropě začíná druhá světová válka. 

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY - Antikvariát
Autor: JEFFERS, Robinson
Ilustrátor: TROUP, Miloslav
Rok vydání: 1958
Nakladatel: Československý spisovatel
Počet stran: 76
Formát: A5
Vazba: Originální pevná vazba s přebalem
STAV !!!: 3 - dobrá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: