Naše kamenná prodejna v Chebu je z rozhodnutí vlády opět UZAVŘENA. Od 6. 2. 2021 I PRO VÝDEJ ZÁSILEK ZE ZÁSILKOVNY! Budeme se na vás těšit a otevřeme jakmile to bude možné! Výdej objednávek z našeho e-shopu je možný po PŘEDCHOZÍ DOMLUVĚ (info@minikvariat.cz, 721 740 501). Děkujeme Vám za pochopení a za podporu. Váš MiNiKVaRiáT

JIRÁSEK, Alois: Bratrstvo I-III. KOMPLET!

90 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
3.3.2021

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bratrstvo je třídílná kniha Aloise Jiráska z období husitství. Navazuje na knihy Mezi proudy a Proti všem, avšak její děj se nyní odehrává na Slovensku. Husitství sice zažívá velký rozmach, ale nemá s původním táborským vzorem moc společného. Ačkoliv hlavní hrdinové mají kladné vlastnosti typické pro Žižkovy bojovníky – odvahu, čest a ochotu vždy hájit boží pravdu, setkáváme se u nich rovněž s mnohými zápornými rysy. Většina z nich holduje častému pití a války jsou pro ně vším. Neumí nic jiného než bojovat a to nejen bránit své území, ale také přepadat a loupit.
Jirásek tento úpadek velmi pečlivě popisuje a trilogii dovede až do doby, kdy Bratrstvo zaniká. Valná část žoldnéřů padne a kdo ne, žene se dále za kořistí. Vojáci už neslouží „vyšším cílům“ jako původní husité, ale putují pouze tam, kde dostanou větší žold.

I.díl - Bitva u Lučence
II.díl - Mária
III.díl - Žebráci

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY - Antikvariát
Autor: JIRÁSEK, Alois
Nakladatel: SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění
Rok vydání: 1963
Počet stran: cca 1200
Formát: A5
Vazba: Originální pevná vazba s přebalem
Počet svazků: KOMPLET 3 svazky
STAV !!!: 1 - výborná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: