Naše kamenná prodejna v Chebu je z rozhodnutí vlády opět uzavřena. Výdej zásilek ze Zásilkovny a objednávek z našeho e-shopu probíhá přes dveře. Provozní doba je Po-Pá 13-18 hod. So 9-12 hod. Děkujeme Vám za pochopení a za podporu.

KŘÍŽ, Jan: Jean Dubuffet

90 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
29.1.2021

Detailní informace

Detailní popis produktu

STAV KNIHY ODPOVÍDÁ PŘILOŽENÉ FOTOGRAFII A SLOVNÍMU POPISU POD ZÁLOŽKOU PARAMETRY!

Pronikavé kritické myšlení ve spojení s bizarní obrazností přivádí na scénu poválečného světového umění revoltujícho filozofa — Jeanna Dubuffeta (1901 — 1985). Malíř objevuje, sbírá a propaguje „surové" umění neskolených vizionářů, v jehož radikální původnosti vidí cestu k obrodě výtvarného výrazu. Inspiruje se pestrosti života a vzápětí hmotnou podstatou světa. Používá neklasické materiály, jejichž prostřednictvím zpředmčtňuje plasticky konkrétní barevnou strukturu obrazu. Vyzdvihuje prostotu a syrovost reality jako novou estetiku tvorby, jako pravou moudrost nejen umění, ale i života. Vytváří osobitou paralelu dobových proudů tašistické, gestické a strukturální abstraktní malby. Dále rozvíjí a přehodnocuje zkušenost abstrakce, ale vrací se znovu ke groteskní figuraci, maluje psychologicky sžíravé komplexní metafory, oslavující věčné míšení reality a fantazie jako podstatný rys duchovního bytí člověka.

Jan Kříž, který se osobně s Dubuffetem znal, popisuje umělcovu individualitu i vývojové proměny díla od obrazů přes cykly a teoretické práce až k plastikám a monumentálním projevům sochařských architektur s vnitřními prostorami určenými k meditaci. Autorský text uzavírají vybrané pasáže z pozoruhodných Dubuffetových textů, doplněné 65 barevnými a 25 černobílými reprodukcemi.
 

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY - Antikvariát
Autor: KŘÍŽ, Jan
Ilustrátor: Obrazové přílohy
Rok vydání: 1989
Nakladatel: Odeon
Počet stran: 160
Formát: A5
Vazba: Originální pevná vazba s přebalem
STAV !!!: 2 - pěkná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: