Přátelé, po dobu trvání nouzového stavu je provoz naší kamenné prodejny dočasně omezen pouze na výdej balíčků ze Zásilkovny a objednávek z našeho e-shopu. OTEVÍRACÍ DOBA JE UPRAVENA: Po - Pá 13-18 hod. So 9-12 hod. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@minikvariat.cz nebo tel. 721 740 501.

NERUDA, Pablo: Ať procitne dřevorubec

40 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
3.11.2020

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ať procitne dřevorubec je částí mohutné básně "Canto general", v níž veliký chilský básník Pablo Neruda, žijící nyní ve vyhnanství v Mexicu, opěvá verši, připomínajícími Walta Whitmana, svou širší jihoamerickou vlast a boj jejího lidu proti utlačovatelům. Na začátku své básně Ať procitne dřevorubec oslavuje básník Severní Ameriku demokratickou a mírovou, v další části se hněvně obrací proti molochu kapitalisnu, v třetí části velkolepým způsobem kreslí Sovětský svaz a Stalina, ve čtvrté části varuje Severní Ameriku před agresí, v dalších částech pak oslavuje mír a svoji rodnou zem. Je to veliká a mohutná báseň jednoho z největších bojovníků za světový mír.

Přel. Jan Pilař ; dřevoryty vyryl Alberto Bertrán; na předsádku bylo použito dřevorytu Leopolda Méndeze; s předml. Jana Drdy a s dosl. Jorge Amada: Hlas národů Latinské Ameriky; přel. Zdeněk Hampejs; za spolupráce Jaroslava Kuchválka.

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY - Antikvariát
Autor: NERUDA, Pablo
Ilustrátor: BERTRÁN, Albert
Rok vydání: 1951
Nakladatel: Československý spisovatel
Počet stran: 50
Formát: A4
Vazba: Brož
STAV !!!: 3 - dobrá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: