RUBINSTEIN, Julian: Balada o poctivém lupiči

 
 
Dostupnost Skladem (1 ks)
20 Kč    
Kategorie KNIHY
 

Skutečný příběh o vykrádání bank, ledním hokeji, pašování transylvánských kožešin, bláznivých detektivech a zlomených srdcích, který získal Borders Original Voices Awards za rok 2004, se odehrává v nám tak srozumitelném prostředí postkomunistické etapy východní Evropy.
Attila Ambrus byl zloděj džentlmen, něco jako Gary Grant - t
edy pokud by Grant pocházel z Transylvánie, byl příšerným profesionálním hokejovým brankářem a měl slabost pro ženy na šestipalcových podpatcích. V devadesátých letech hrál sice Ambrus za největší budapešťský hokejový klub, avšak cítil, že zde jeho budoucnost neleží, a tak, aby měl z čeho zaplatit dluhy, se dal na bankovní loupeže.
Vyšetřováním jeho případu byli pověřeni detektiv, jehož vzorem byl seriálový Colombo ale připomínal spíše inspektora Clouseau, dále člověk z forenzního, který do práce chodil ve fraku a cylindru, a detektivův zástupce, tak nešikovný, že mu nikdo neřekl jinak než "Dutohlav".
Ve východní Evropě, vyvlékající se z hávu komunismu a dychtivě vzhlížející k do té doby netušeným možnostem, se tak zrodila nesmrtelná legenda o novém Robinu Hoodovi.
V Rubinsteinově fantasticky humorném podání se čtenář seznamuje s nezapomenutelnými příhodami ze světa zločinu v srdci Evropy a hlavní hrdina je stejně okouzlující postavou jako Sundonce Kid, a ten navíc nehrál lední hokej.
Attila Ambrus byl v roce 2012 po odpykání dvanácti z původně sedmnáctiletého trestu propuštěn.

Autor RUBINSTEIN, Julian
Rok vydání 2005
Nakladatel Baronet
Počet stran 352
Formát A5
Vazba Originální pevná vazba s přebalem
STAV !!! 1 - výborná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.