Přátelé, po dobu trvání nouzového stavu je provoz naší kamenné prodejny dočasně omezen pouze na výdej balíčků ze Zásilkovny a objednávek z našeho e-shopu. OTEVÍRACÍ DOBA JE UPRAVENA: Po - Pá 13-18 hod. So 9-12 hod. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@minikvariat.cz nebo tel. 721 740 501.

ŠTORCH-MARIEN, Otakar: Sladko je žít

 
 
Dostupnost Skladem (1 ks)
50 Kč    
Kategorie KNIHY - Antikvariát
 

První díl trilogie vzpomínek nakladatele Otakara Štorcha-Mariena. Počátky Aventina.

Kniha vzpomínek zakladatele a majitele jednoho z největších a nejúspěšnějších nakladatelství z první republiky – Aventina, o níž autor přiznává: „Má trochu provokativní název, ale sled let v ní líčených opravňuje k tomuto titulu... V třetím 
roce universitních studií jsem se stal nakladatelem ... našel jsem zázračný cíl života: vydávat knihy a množit jimi krásu světa ... Bylo to opojné a závratné. Znal jsem se s mnoha vynikajícími lidmi, jezdil jsem po světě, v Paříži jsem byl jako doma ... O všem tom píšu ve svých pamětech. Nejsou to žádné oficiální portréty, jsou to intimní vzpomínky na lidi z oblasti kultury, s nimiž jsem se znal, s nimiž jsem pracoval, které jsem poznal.“ Kniha zahrnuje období od r. 1919 do r. 1927. O dalších letech své nakladatelské činnosti chystá autor druhý díl vzpomínek pod jménem Ohňostroj.

Autor ŠTORCH-MARIEN, Otakar
Nakladatel Aventinum
Rok vydání 1992
Počet stran 390
Formát A5
Vazba Originální pevná vazba s přebalem
STAV !!! 1 - výborná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.