Přátelé, po dobu trvání nouzového stavu je provoz naší kamenné prodejny dočasně omezen pouze na výdej balíčků ze Zásilkovny a objednávek z našeho e-shopu. OTEVÍRACÍ DOBA JE UPRAVENA: Po - Pá 13-18 hod. So 9-12 hod. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@minikvariat.cz nebo tel. 721 740 501.

VERNE, Jules: Ze Země na Měsíc

400 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
3.11.2020

Detailní informace

Detailní popis produktu

Romány, které na sebe bezprostředně navazují, vyprávějí o odvážné kosmické cestě tří přátel (kapitán Nicholl, Impey Barbicane a Michel Ardan), členů Gun Clubu z Baltimore, kteří se rozhodli překonat zemskou tíži v projektilu vystřeleném z obrovitého děla Kolumbiada namířeného na Měsíc. Toto dělo mělo délku devět set stop (asi 270 metrů), ráži devět stop (cca 2,7 metru), sílu stěn šest stop (cca 1,8 metru) a vážilo šedesát tisíc tun. Bylo zakopáno kolmo do země a vzhledem k tomu, že výstřel měl zasáhnout Měsíc, bylo rozhodnuto umístit dělo na Floridu nedaleko místa zvaného Stone's Hill (o sto let později startoval první skutečný let na Měsíc z mysu Canaveral, vzdáleného jen 250 kilometrů od tohoto místa).

Start výpravy byl v pravdě velkolepý. Na Floridu přijelo několik miliónů diváků, plamen výstřelu byl pozorovatelný do vzdálenosti sto šedesáti kilometrů, všichni přihlížející byli povaleni, došlo k četným zraněním a častým jevem bylo přechodné ohluchnutí.

V další části vyprávění líčí autor osudy hrdinů od okamžiku výstřelu po celou dobu letu. Čtenář tak s nimi prožívá stav beztíže, který zažijí při dosažení tzv. „neutrální čáry“, kde je stejná přitažlivost Země i Měsíce, sleduje s nimi jejich dojmy a pozorování prováděná dalekohledem i okénkem střely, když oblétávají Měsíc, a nakonec je svědkem šťastného přistání projektilu do moře na Zemi.

Postava Michela Ardana byla vytvořena podle slavného francouzského fotografa Nadara (Ardan je přesmyčka jeho jména), jenž žil 1820 – 1910.

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY - Antikvariát
Autor: VERNE, Jules
Ilustrátor: Pannenmaker-Doms
Nakladatel: Návrat
Rok vydání: 2004
Počet stran: 201
Formát: A5
Vazba: Originální pevná vazba
STAV !!!: 2 - pěkná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: