Vážení zákazníci, ve dnech 6. - 11. 7. 2022 máme DOVOLENOU. Vaše objednávky vyřídíme ihned po našem návratu! Děkujeme za pochopení a přejeme vám krásné letní dny. Váš MiNiKVaRiáT

KASTENR, Jörg: Andělský papež, 2004

100 Kč –61 %
Obrázek (161)
100 Kč –61 % 39 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
11.7.2022

K sepsaní knihy autora inspirovala skutečná událost, která se udála v papežově osobní švýcarské gardě v květnu 1998, kdy byl jejich velitel Estermann a jeho žena Gladys zavražděni podřízeným, gardistou Cédricem Tornayem. Toto jsou fakta. Ale další události spojené s touto vraždou jsou v knize už čistě fiktivními spekulacemi Jörga Kastnera.

Celou událost vsadil do doby, kdy umírá Jan Pavel II., a na papežský stolec usedá nově zvolený papež Custos. Křesťanský svět, a hlavně Vatikán, v něm neočekává příliš průbojného papeže, ale už při prvním slavnostním proslovu na svatopetrovském náměstí je všechny vyvedl z omylu. Touto nečekanou iniciativou si ale podepsal vlastní ortel smrti. Jeho snaha obnovit křesťanství podle učení Ježíše Krista, a ne podle porůznu upravených církevních historických dokumentů, se velmi znelíbila mocné páce ve Vatikánu, vedené nejvyššími kardinály a správci Vatikánu, s celou jejich mocí a bohatstvím. První obětí se stává právě velitel švýcarské gardy Heinrich Rosin a jeho žena, kteří do tohoto tajného paktu patřili, ale s nástupem nového papeže ho zradili. Vatikánská policie vigilance případ neuvěřitelně rychle uzavře jako chvilkové šílenství jednou z podřízených gardistů, který údajně měl mít služební rozkoly s velitelem Rosinim. To se ale nezdá jedinému příbuznému bývalého velitele, jeho synovci Alexandrovi Rosinimu, který slouží v gardě taky. Ale čím více se případem vraždy svého strýce zabývá, tím častěji se stává obětí podivných smrtících útoků na svou osobu. Osobou, která ho navede na pravou stopu, je krásná a inteligentní novinářka Elena, která působí jako akreditovaná novinářka ve Vatikánu, a která skrývá jedno temné životní tajemství. Vyrůstala totiž v jistém církevní řád Totus Tuus, který už po staletí spolupracuje s nejtajnější křesťanskou organizací - Kruhem dvanácti. Dvanáct nejvěrnějších už po pět století hlídá největší a nejnebezpečnější tajemství křesťanského světa - Pravou podobu Kristovu. Jedinečný drahokam, který má v sobě vybroušené tajemství schopné rozvrátit a zničit celou křesťanskou víru. A k ochraně jeho tajemství použije Totus Tuus jakýchkoliv prostředků, vraždy a atentáty nevyjímaje.

Jörg Kastner tímto románem vytvořil další možnou variantu, jak to bylo s Ježíšem Kristem. Obdobně jako Brown v Šifře, i zde poukazuje především na Kristovo lidství, a ne božství. Tím ale podobnost s Brownem končí. Jeho vysvětlení záhady Ježíše Krista je možná ještě fantastičtější než u Browna. Může ale tím narazit i na větší nepochopení u čtenářstva. Kastner je podle přehledu své tvorby především autor krimi a historických thrillerů, a kniha "Andělský papež" je jen předpokládaným výsledkem jeho spisovatelského talentu. Jak už jsme napsal výše, jedná se o knihu zaměřenou více na akční "thrillerové" pojetí, a tak jde o svižný a čtiví příběh, který splňuje všechny předpoklady kvalitního thrilleru. Z toho ale taky vyplývá, že některé situace se nacházejí až na opravdové hraně uvěřitelnosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zboží není na prodejně, je v našem skladu, nutno objednat!

Stav knihy odpovídá přiložené fotografii a slovnímu popisu pod záložkou parametry!

Doplňkové parametry

Kategorie: VÝPRODEJ !!!
Autor: KASTENR, Jörg
Rok vydání: 2004
Nakladatelství: NS Svoboda
Počet stran: 430
Formát: A5
Vazba: Originální pevná vazba
STAV!!: 1 - výborná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení