Vážení zákazníci, ve dnech 4. - 28. 8. 2022 čerpáme dovolenou. Vaše objednávky budeme vyřizovat ihned po našem návratu. Děkujeme za pochopení a přejeme vám krásné letní dny. Váš MiNiKVaRiáT

GREGOR, Rosťa: Slovensko v duši českého poutníka

299 Kč –33 %
Skener 20200701
299 Kč –33 % 199 Kč
Skladem (10 ks)
Můžeme doručit do:
5.10.2022

Zeptáte-li se, zda je tato kniha cestopisem, průvodcem či výpravnou obrazovou publikací, odpověď je jednoduchá. Je vším dohromady.
Především ale je ódou na slovenskou zemi, na krásy její přírody, na lidi, kteří v ní žijí. Zachycuje realitu i osobní dojmy, šťastné i smutnější okamžiky, těžko uvěřitelné příhody — vše popsané z pohledu českého poutníka.

Autor procestoval Slovensko na kole křížem krážem mnohokrát — v létě i v zimě — a většinou sám. Díky intenzivním prožitkům nahlédl hluboko do své duše.
Projedeme s ním téměř všechny nížiny, doliny, pohoří i hory, ba dokonce vystoupáme na nejvyšší vrchol Slovenska. Dostaneme se do cikánských osad, které k některým oblastem stále patří. V nich není umožněno jen tak někomu navštívit tamní příbytky, fotit místní obyvatele, především bezprostřední děti. K tomu je třeba získat si jejich důvěru. Tito lidé vycítí, kdo je má rád, kdo je respektuje. Podobně autentické fotky nenabízí snad žádná jiná kniha o Slovensku. Můžeme ji tedy považovat i za etnografický dokument.
Rosťa Gregor má to štěstí, že nemusí nikoho soudit. Je pouhým pozorovatelem, ale hodně vnímavým. Díky němu poznáme Slovensko opravdu důkladně a zamilujeme si ho pravděpodobně stejně jako on.

NOVÁ KNIHA!

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Antikvariát
Autor: GREGOR, Rosťa
Ilustrátor: GREGOR, Rosťa
Rok vydání: 2020
Nakladatel: Vydavatelství Jiří Říha
Počet stran: 359
Formát: A4
Vazba: Originální pevná vazba
STAV !!!: NOVÁ!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: