Vážení zákazníci, ve dnech 23. - 27. 6. 2022 máme DOVOLENOU. Vaše objednávky vyřídíme ihned po našem návratu! Děkujeme za pochopení a přejeme vám krásné letní dny. Váš MiNiKVaRiáT

OCELÁK, Radek / TŘÍSKA, Jiří: Větev ztracená, nalezená. Cestovní a úřední zprávy o Slovácích v Rumunsku z let 1930–1949

249 Kč
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
11.7.2022

Detailní informace

Detailní popis produktu

STAV KNIHY ODPOVÍDÁ PŘILOŽENÉ FOTOGRAFII A SLOVNÍMU POPISU POD ZÁLOŽKOU PARAMETRY!

Tento svazek je kritickým vydáním dobových cestovních a úředních zpráv na téma Slováků – a v menší míře i Čechů – v předválečném a těsně poválečném Rumunsku. Zprávy se poměrně detailně věnují geografické, demografické, hospodářské, školské, církevní i zdravotní situaci těchto komunit a až na jednu výjimku nebyly nikdy vydány tiskem. Tři zprávy pocházejí z předválečného období, kdy se Československo o největší části této své krajanské „větve“ teprve dozvídalo, a jsou často vůbec nejranějším svědectvím, které z daných míst v Rumunsku máme. V tomto vydání je doplňujeme zprávou předsedy přesídlovací komise o průběhu reemigrační akce z let 1947–49, která přes dvacet tisíc těchto obyvatel přivedla „zpět“ do obnoveného československého státu a byla tak jakýmsi poválečným vyvrcholením dřívějších kontaktů.

Zprávy se věnují:

  • Slovákům v bihorsko-salajské oblasti (Șinteu, Huta Voivozi, Valea Târnei, Valea Ungurului, Budoi, Borumlaca, Sacalasău Nou, Bicaciu, Boiana Huta aj.)
  • Slovákům v aradské oblasti (Nădlac, Pecica, Mocrea, Țipar)
  • Slovákům v Bukovině (Poiana Micului, Pleș, Solonețu Nou)
  • Slovákům v Banátu (Berzovia, Butin, Vucova, Teș, Brestovaț, Scăiuș aj.)
  • Čechům v aradské oblasti a v Banátu (Pereg, Clopodia, Bigăr, Liubcova, Gârnic, Eibenthal, Ravensca, Sf. Helena, Șumița, Orșova aj.)

 

NOVÁ KNIHA!

Doplňkové parametry

Kategorie: Antikvariát
Autor: OCELÁK, Radek
2. autor: TŘÍSKA, Jiří
Rok vydání: 2019
Nakladatel: Radek Ocelák
Počet stran: 174
Formát: A5
Vazba: Brož
STAV !!!: NOVÁ

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení