Vážení zákazníci, ve dnech 23. - 27. 6. 2022 máme DOVOLENOU. Vaše objednávky vyřídíme ihned po našem návratu! Děkujeme za pochopení a přejeme vám krásné letní dny. Váš MiNiKVaRiáT

TRÁVNÍČEK, František: Mluvnice spisovné češtiny I-II.

300 Kč –74 %
TRÁVNÍČEK, František: Mluvnice spisovné češtiny I-II.
300 Kč –74 % 79 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
4.7.2022

Část I: Hláskosloví - tvoření slov - tvarosloví, část II: skladba.

Základní dílo, zpracované za války v letech 1941-44 a připsané památce prof. leningradské university A.A. Sachmatova, výsledek více než 20-letých příprav. Studuje výrazové prostředky obecného spisovného jazyka i v jejich vzájemném vztahu, s pozorností, jaké místo zaujímají v celkové soustavě výrazových prostředků, se snahou o celostní (strukturální) poznání mluvy spisovné. Hlavním pramenem pak je nejen jazyk písemný (knižní), ale především jazyk mluvený (ústní).

Přihlíží k dosavad. pracím jiných autorů a k výsledkům zkoumání vlastního, před tím uveřejněným jen částečně a na růz. místech - z větších úseků je to: synchronic. podání hláskosloví, poučení o spis. výslovnosti, výklady o přízvuku a slovosledu, propracování nauky o větě jako celku a o jejích částech. Nové vydání je změněno a doplněno podle kritic. připomínek "Slova a slovesnosti" a "Rudého práva" a kromě toho podle vlastního nového promýšlení celé látky, jakož i z podnětů, vyjádřených dotazy čtenářů Jazyk. zákampí v Lid. novinách.

Nejobsáhlejší náš spis o čes. skladbě probírá: I. Větosloví, kde podává podrobné výklady o větě jako celku, o částech věty a jejích různých stránkách a zabývá se větou po stránce pravopisné. Podrobněji hovoří o větách podle větného nositele, zvl. o větách neslovesných. Větné členy dělí na obsahové a mluvnické. Pozoruhodné je celostní pojetí věty a pronikání do rozmanitosti vět. vyjadřování. II. Významosloví, kde se zabývá slov. tvary a druhy, jejichž počet rozmnožuje o desátou kategorii: částice.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zboží není na prodejně, je v našem skladu, nutno objednat!

Stav knihy odpovídá přiložené fotografii a slovnímu popisu pod záložkou parametry!

Doplňkové parametry

Kategorie: Antikvariát
Autor: TRÁVNÍČEK, František
Rok vydání: 1951
Nakladatel: Slovanské nakladatelství
Počet stran: 611, 617-1497
Formát: A5+
Vazba: Brož
Počet svazků: KOMPLET 2 svazky
STAV !!!: 3 - dobrá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení