Vážení zákazníci, ve dnech 4. - 28. 8. 2022 čerpáme dovolenou. Vaše objednávky budeme vyřizovat ihned po našem návratu. Děkujeme za pochopení a přejeme vám krásné letní dny. Váš MiNiKVaRiáT

Kapitoly o architektuře I-VII. KOMPLET!, 1997-2011

12 500 Kč –20 %
Kapitoly o architektuře I-VII. KOMPLET!, 1997-2011
12 500 Kč –20 % 10 000 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
29.9.2022

Kapitoly o architektuře velkoměsta - Praha 1891-1918 (Jan E. Svoboda, Zdeněk Lukeš, Ester Havlová)

První z řady exkluzívních publikací věnovaných unikátnímu architektonickému bohatství našeho hlavního města je zasvěcena doznívání historických slohů, secesi a kubismu. Kniha, v níž je na 220 vynikajících černobílých snímků, však není klasickou obrazovou publikací. Plnohodnotnou částí je totiž i text znalců architektury tohoto období Jana E. Svobody a Zdeňka Lukeše, v němž na základě dlouholetého archivního výzkumu i stavebně uměleckého rozboru představují jednotlivé stavby, jejich tvůrce i autory výzdoby. Kniha je určena nejen architektům, uměleckým historikům, památkářům a historikům, ale i všem milovníkům Prahy a je vhodná jako skutečně representativní dárek.

Kapitoly o architektuře raného baroka - Praha 1610-1700 (Pavel Vlček, Ester Havlová)

Publikace mapuje unikátní barokní památky našeho hlavního města. Vedle uměleckých fotografií E. Havlové zde naleznete celou řadu dalších ilustrací: dobové kresby a návrhy, plánky, archivní fotografie atd. Kostely, šlechtické paláce, měšťanské domy, letohrádky a další stavby cizích i našich architektů popisuje zasvěceným a přitom čtivým způsobem přední znalec barokní architektury Pavel Vlček. Kniha obsahuje též rejstřík osob, české, německé a anglické resumé.

Kapitoly o meziválečné architektuře - Praha 1919-1940 (Jan E. Svoboda, Jindřich Noll, Ester Havlová)

Další svazek výpravné řady knih o Praze je věnován éře po vzniku samostatného státu, kdy hlavní město zažilo svůj bouřlivý rozvoj. Knížka se zaměřuje nejen na popis jednotlivých budov či komplexů, které se dodnes těší obdivu i v zahraničí (Veletržní palác, Penzijní ústav, Masarykovy domovy atd.), ale i urbanistických celků (Dejvice, Spořilov atd.), a to jak v centru Prahy, tak i v okrajových částech. Vedle dobových plánů a mapek knihu doprovází přes 200 uměleckých fotografií Ester Havlové, které vedle celků zachycují i pozoruhodné detaily. Připojen je vývěrový slovníček architektů, rejstřík staveb a cizojazyčná resumé. Rovněž tento svazek vyšel s podporou Magistrátu hl. m. Prahy. Kniha získala ocenění Zlatá pečeť 2001 FOR ARCHu.

Kapitoly o románské a raně gotické architektuře - Praha 885-1310 (Zdeněk Dragoun)

Čtvrtý svazek z řady knih věnovaných architektuře Prahy mapuje vývoj od vlastního zaležení Pražského hradu na sklonku 9. století až po rok 1310. Autor přitom pojednává nejen o církevních i světských stavbách v historickém jádru města, ale všímá si především dochovaných památek v rámci celé aglomerace dnešní velké Prahy. Text doprovázejí fotografie (včetně řady unikátních archivních snímků), plánky, půdorysy a připojen je i obvyklý rejstřík a cizojazyčná resumé.

Kapitoly o vrcholné gotice - Praha 1310-1419 (Pavel Kalina, Jiří Koťátko)

Přehled památek je rozdělen podle městských částí historické Prahy. Poslední kapitola uvádí památky i z ostatních místních částí dnešní "velké" Prahy. Na začátku každé kapitoly je stručně popsán vznik, vývoj a urbanismus příslušné městské části a typické znaky architektury určitého druhu staveb. Autor popisuje architekturu a významné historické události gotických kostelů, některých paláců a měšťanských domů. Samostatná kapitola je věnována katedrále sv. Víta. Text je doplněn fotografiemi památek nebo interiérů a detailů, půdorysy a fotografiemi modelů rekonstruovaných objektů. Starší období dokumentují dobové kresby, (např. Sadelerův prospekt, Huberův plán, obrazy W. Morstadta). V závěru knihy je seznam zkratek, rejstřík a krátké shrnutí v angličtině a němčině. Kniha je přehledným souborem informací o pražské gotické architektuře a zajímavým průvodcem po památkách středověké Prahy.

Kapitoly z poválečné a současné architektury - Praha 1945-2003 (Jan E. Svoboda, Jindřich Noll, Vladislav Skala)

Kniha zachycuje výstavbu a rekonstrukci obytných budov, dále administrativních a obchodních prostor a výrobních podniků. U většiny popisovaných objektů je uvedena přesná adresa, tvůrci projektu a datum provedení stavby, případně rekonstrukce. Text je doplněn množstvím černobílých fotografií popisovaných budov. Závěr tvoří rejstříky objektů a architektů. Publikace přináší rozsáhlý přehled objektů vystavěných nebo rekonstruovaných v Praze v období od roku 1945 do roku 2003.

Kapitoly o pozdně gotické a renesanční architektuře - Praha 1437-1610 (Pavel Kalina, Jiří Koťátko)

Kniha pojednává o dějinách pozdně gotické a renesanční architektury v Praze. Pozornost věnuje nejen jednotlivým významným stavbám a osobnostem, které se výrazně zapsaly do dějin pražské architektury (Benedikt Ried, Bonifác Wohlmut a mnozí další), ale také urbanistickému vývoji města a jeho odrazu v prvních vedutách. Vedle staveb samotných text sleduje i vliv nových médií (grafika, knihtisk – zejména ilustrovaný architektonický traktát) na podobu města v době zásadní proměny evropské kultury. Stranou pozornosti autora nezůstal ani sociální kontext architektury a vliv významných společenských procesů (reformace a humanismus) na její typologii.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zboží není na prodejně, je v našem skladu, nutno objednat!

Stav knihy odpovídá přiložené fotografii a slovnímu popisu pod záložkou parametry!

KOMPLET! 7 svazků

Kapitoly o architektuře velkoměsta - Praha 1891-1918, 1997, 304 str.

Kapitoly o architektuře raného baroka - Praha 1610-1700, 1999, 356 str.

Kapitoly o meziválečné architektuře - Praha 1919-1940, 2000, 304 str.

Kapitoly o románské a raně gotické architektuře - Praha 885-1310, 2002, 259 str.

Kapitoly o vrcholné gotice - Praha 1310-1419, 2004, 239 str.

Kapitoly z poválečné a současné architektury - Praha 1945-2003, 2006, 358 str.

Kapitoly o pozdně gotické a renesanční architektuře - Praha 1437-1610 (Pavel Kalina, Jiří Koťátko), 2011, 208 str.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ondřej Dobrylovský
Autor: kolektiv autorů
Rok vydání: 1997-2011
Nakladatelství: Libri
Počet stran: cca 2200
Formát: A4
Vazba: Originální pevná vazba
Počet svazků: 7 svazků
STAV!!: 1 - výborná

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: